Grafika ze zdjęciem Henryka Jordana, założyciela i pomysłodawcy ogrodów jordanowskich oraz cytat, którego treść zamieszczamy na końcu strony.
Strona główna  /  O nas  /  Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Dostępność architektoniczna

II Ogród Jordanowski, lokalizacja przy ul. A. E. Odyńca 6, 02-606 Warszawa

Budynek placówki mieści się na tyłach terenów rekreacyjno-sportowych II Ogrodu Jordanowskiego. Wejście na teren Ogrodu możliwe jest z czterech stron – od str. ul. Ursynowskiej, od str. ul. Odyńca (dwie furtki – jedna furtka od str. Al. Niepodległości, druga od str. ul. Krasickiego) oraz od str. Al. Niepodległości. Wszystkie wejścia dostosowane są do osób ze specjalnymi potrzebami. Placówka posiada mobilny najazd progowy umożliwiający wjazd wózkiem inwalidzkim do budynku. Po wejściu, za wiatrołapem, po prawej stronie znajduje się portiernia, a obok niej - pokój nauczycielski. Sekretariat mieści się na I. piętrze, po lewej stronie korytarza. W budynku znajdują się schody na pierwsze piętro wychodzące z głównego korytarza. Brak wind. Brak miejsc parkingowych na terenie, jednak od strony ul. Odyńca wyznaczone jest miejsce dla osób ze specjalnymi potrzebami. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym osobie niepełnosprawnej. W okresie od kwietnia do listopada placówka udostępnia zewnętrzną toaletę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych, która znajduje się na terenach rekreacyjno-sportowych Ogrodu od str. Al. Niepodległości/ul. Ursynowskiej.

II Ogród Jordanowski, lokalizacja przy ul. J. Bytnara Rudego 15A, 02-645 Warszawa

Budynek placówki mieści się terenów rekreacyjno-sportowych II Ogrodu Jordanowskiego od str. ul. J. Bytnara „Rudego”. Wejście na teren możliwe jest z dwóch stron – od str. ul. Pułku AK „Baszta” (niedostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami) oraz ul. J. Bytnara „Rudego” (dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami). Budynek jest parterowy, posiada podjazd wyposażony w barierki dla osób ze specjalnymi potrzebami. Jedna z toalet dostosowana jest dla osób ze specjalnymi potrzebami. Na terenie zamontowane są najazdy progowe umożliwiające bezpieczne zejście na teren Ogrodu. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym osobie niepełnosprawnej. 

Dostępność cyfrowa

  • Data publikacji strony internetowej: 2007-09-03
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-12-11

Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych i spełnia większość wymagań, a możliwe problemy z dostępnością nie uniemożliwiają użytkownikom korzystania z treści.

Samoocenę strony internetowej https://ogrodjordanowski.pl przeprowadziliśmy na podstawie Listy kontrolnej do samodzielnego badania dostępności cyfrowej strony internetowej i jej zgodności z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych”

Do kontroli wyselekcjonowaliśmy następujące podstrony:

  1. https://www.ogrodjordanowski.pl/
  2. https://www.ogrodjordanowski.pl/o_nas/
  3. https://www.ogrodjordanowski.pl/bip/
  4. https://www.ogrodjordanowski.pl/kontakt/
  5. https://www.ogrodjordanowski.pl/dokumenty
  6. https://www.ogrodjordanowski.pl/dzieje_sie
  7. https://www.ogrodjordanowski.pl/mapa_serwisu/
  8. https://www.ogrodjordanowski.pl/strefa_zajec_pozaszkolnych

Wyselekcjonowane podstrony odpowiadają wszystkim używanym szablonom podstron.

Badanie przeprowadzono na wskazanych stronach 28 marca 2025 r.

Strona internetowa jest w dużej mierze zgodna z wymaganiami dostępności, jednak mogą występować drobne niezgodności. W przypadku napotkania trudności z korzystaniem ze strony, zachęcamy do kontaktu, abyśmy mogli niezwłocznie podjąć działania naprawcze. Strona nie posiada formularzy.

Dostępność informacyjno-komunikacyjna

Na tereny rekreacyjno-sportowe oraz do budynków w obu lokalizacjach i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym. W placówce nie ma pętli indukcyjnych oraz oznaczeń w alfabecie brajla, kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Od 1 kwietnia 2025 r. do 30 września 2027 r., użytkownicy mają możliwość skorzystania z usług tłumacza online. W zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej kadra placówki przeszła szkolenia, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, mające na celu podniesienie kompetencji w zakresie obsługi osób z różnymi potrzebami komunikacyjnymi. Pracownicy administracji regularnie uczestniczą w szkoleniach i webinarach, aby na bieżąco podnosić swoje umiejętności w tym obszarze.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Sekretariat II Ogrodu Jordanowskiego.
  • E-mail: oj2@eduwarszawa.pl
  • Telefon: 22 844 01 58

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Sekretariat II Ogrodu Jordanowskiego w Warszawie
  • Adres: Antoniego Edwarda Odyńca 6, 02-606 Warszawa
  • E-mail: oj2@eduwarszawa.pl
  • Telefon: 22 844 01 58

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.